16.10.2018

FOSA Z AKCJĄ ŚLĄSKIEGO MOGĘ #ZATRZYMAĆ SMOG 🌿🌴🌱

W ubiegły czwartek Marszałek Województwa Śląskiego zainaugurował kampanię społeczno – edukacyjną Mogę #zatrzymaćsmog ! Akcja ma na celu uświadomienie mieszkańcom Śląska czym jest SMOG, jak bardzo szkodliwy jest dla naszego zdrowia oraz przede wszystkim jak wspólnymi siłami możemy zmniejszyć jego ilość i stężenie w powietrzu. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę!

W ramach akcji powstały dwa bardzo ciekawe projekty. Pierwszym z nich, są dobrze już znane mieszkańcom Śląska KONTENERY. Kontenery Śląskie, po brzegi wypełnione zielenią i muzyką podróżują od paru dni po Rybniku i Sosnowcu, jutro zawitają także w Tychach. W mobilnych kontenerach można dowiedzieć się więcej o akcji, zapoznać się z materiałami edukacyjnymi a przy tym posłuchać mini koncertów młodych śląskich artystów.
Kolejnym ciekawym projektem, mającym na celu zwrócenie uwagi na problem SMOGU na Śląsku oraz zachęcającym do jego zatrzymywania, jest instalacja artystyczna zorganizowana we współpracy z Tramwajami Śląskimi. Tramwaj – dżungla podróżuje po regionie trasą linii 11, każdy z nas może się załapać!

Fosa czuwa nad bezpiecznym przeprowadzeniem obu projektów!
Cieszą nas bardzo takie inicjatywy! 💚