W trosce o bezpieczeństwo uczestników imprez plenerowych takich jak koncerty czy festiwale, stworzyliśmy mobilne stanowisko dowodzenia, pełniące funkcję centrum monitoringu wizyjnego oraz zarządzającego dla dowódcy imprezy masowej.

Sprawdź poniżej specyfikacje techniczną. 🡻 🡻

W większości przypadków imprezy plenerowe na wolnym powietrzu nie są przystosowane do zabezpieczenia wydarzenia pod względem utrwalania przebiegu imprezy masowej, a w szczególności zachowania osób w nich uczestniczących, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

Mobilne Stanowisko Dowodzenia w zakresie monitoringu wideo opiera się o serwer rejestrujący oraz aplikację kliencką, która wyświetla obraz z kamer na 4 monitorach. Serwer zapewnia ciągłą rejestrację obrazu z możliwością zapisu dźwięku. Kamery mogą pracować w trybie dziennym (w kolorze) bądź czarnobiałym (noc).


System monitoringu poza zapisywaniem, wyświetlaniem i odtwarzaniem obrazów z kamer wyposażony jest w funkcje Analityki Obrazu pozwalające na generowanie informacji o występujących zdarzeniach w polu obserwacji kamer.


Analityki dostarczają informacji takich jak:
  • ilość wejść i wyjść przez dany punkt/obszar (zliczanie osób)

  • przekroczenia wirtualnej linii (przejście przez płot, barierkę)

  • wtargnięcie do strefy (wejście w dany obszar obserwacji)

  • detekcję zatrzymanych pojazdów w miejscach niedozwolonych

  • zły kierunek ruchu w kolejce


Informacja o wykrytych zdarzeniach może być natychmiastowo wyświetlana na stanowisku dowodzenia w trybie alarmowym bądź informacyjnym.


Podstawowe wyposażenie Mobilnego Stanowiska Dowodzenia:


4 niezależne monitory

o przekątnych 2x32’’ oraz 2x27’’

Zapis obrazu i dźwięku

nawet dla 64 kamer IP

Stacja bazowa

dla komunikacji głosowej z pracownikami

Kamery stałopozycyjne

z funkcją moto-zoom

Kamery szybkoobrotowe

z 40 krotnym zoomem optycznym

Łącze internetowe LTE

z wewnętrzną siecią WiFi